Sladké sny - 2. kapitola

15. května 2014 v 20:47 | Hermi |  Sladké snyNicol

"Jsem Mia," prskla tiše kočka a otřela si packou jemné chloupky za uchem. Zatím jsme skoro dorazily do nedalekého lesa. Nebyl velký, ale to jsem nemohla vědět. Z mého pohledu vypadal až hrůzostrašně rozlehlý. Táhl se do všech světových stran, do všech směrů a koutů. Do všech neznámých krajů a světů, i tam, kam lidská noha nevkročila. Táhl se desítky kilometrů daleko. Já ale myslela, že možná stovky, nebo tisíce. Nedokázala jsem určit, jak je les velký, když jsem viděla jen neustálou zeleň všude okolo.
"Já jsem Nicol," odpověděla jsem Mie, "Ale už jsem ti to řekla," dodala jsem.
"Já vím," mrskla neklidně ocasem, "Vždyť po tobě také nikdo nechce, abys to opakovala. Zatvářila se zase tak pyšně. Až jsem si řekla, že tohle snad ani není kočka. Rychle švihala ocasem ze strany na stranu a po chvíli na mě upřela jantarové oči
"Nejsem jen tak obyčejná kočka." Ale mně to říkat nemusela. Mluvící kočky přeci jen tak z nebe nepadají...nebo ano?

Mia

Možná to ještě nevíte, ale toho dne jsem potkala nějakou holku. Jmenuje se Nicol, nebo to alespoň o sobě tvrdí. A pochází odněkud...nevím. Ale je to tu pro ni tak cizí, že se koukala na náš malý hájek, jako by v něm bylo nepřeberné množství stromů, jako by to byl největší les, jaký kdy viděla! A přitom tu s Percym žijeme tak dlouho, že to tu známe jako své boty. Každý strom, každý ohnutý kořen, každou jedlou i jedovatou rostlinu. Jako své boty. To bychom třeba v některém ze smrkových lesů na severu nikdy nedokázali. A proto žijeme tady. Je nám tu tak skvěle, že se musíme starat nanejvýš o to, kde sehnat jídlo. Ale v lese je potravy dost. A když máme opravdu velký hlad, jsme ochotni se s Percym omezit i na lesní plody, které les nabízí výhradně býložravcům. Komu to ale vadí? Když nemůžeme jíst maso a nemáme ho kde vzít, znamená to, že zvířata tu nejsou. Nemohou tedy jíst lesní plody. Proto je za ně občas sníme my. Ale opakuji, že je to jedině v časech té nejvyšší nouze. Nouze, kdy není, co do úst vložit.
A s Nicol v zádech jsem teď pyšně kráčela po luční cestě, která přímo přecházela v cestu lesní. Konečně jsem se mohla před někým blýsknout, že to tu tak dobře znám. Přišla moje chvíle.

Nicol

Mia mě vedla tam, kam bych sama ani za nic nevkročila. Popravdě by mě to ani nenapadlo. Stromy ve smíšeném lese vrhaly dlouhé protáhlé stíny na cest, po které jsme s bílou kočkou pomalu kráčely. Následovala jsem ji opatrně, připravená na cokoliv. Snažila jsem se vzbudit co nejmenší rachot. Nepotřebovala jsem, aby mě nějaká namyšlená kočka komandovala, s jakou tichostí se mám pohybovat v prostředí lesa. Ale to nebylo to jediné, co jsem nechtěla. Kdo ví, co se na mě mohlo vyřítit v takovém lese...sovy? Netopýři? Něco mnohem horšího? Najednou jsem šlápla na větvičku a ta tiše praskla. Jenže kočičí uši slyší všechno.
"Pššt!," okřikla mě Mia, "Chováš se, jako slon v porcelánu!"
"Promiň," zašeptala jsem ještě tišeji, než ona. Myslela jsem to teď upřímně. Ne z nutnosti, abych se neukázala jako nezdvořilá hloupá "turistka". Ale můj strach neopadal. Bála jsem se stále stejně. Přikrčená jsem kráčela za Miou nekonečnou lesní pěšinou a netušila, kam mě vede. Věděla jsem jedno. Že se zřejmě brzy budu muset probudit.


Percy


Vzbudil jsem se k poledni. Slunce už stálo vysoko nad mýtinou a já si silou protáhl packy. Vysoké stromy se kolem mě tyčily a vytvářely mi tak nejen příjemnou barikádu a stín zdarma, ale i milou společnost. Packou jsem si protáhl do stran několik zkroucených fousků a převalil se na záda. Začal jsem tiše vrnět. Jak je to krásné, v létě na venkově. Tráva okolo mě tiše šustila a v korunách stromů mírně ševelilo listí. Vtom jsem zaregistroval změnu. Něco viselo ve vzduchu. Vlastně samotný vzduch visel všude okolo. Najednou se ani nehnul. Vítr ustal a listí přestalo šustit, stejně jako zelenkavá tráva všude kolem. Jen tiše stála na místě. Les poznal, že něco není v pořádku. Naježily se mi chlupy na zádech a já se potichu přikrčil pod stín několika stromů. Tvořily kruh kolem mýtiny a já ve stínu nebyl ani zbla vidět. Jen sem tam se pár šedých skvrn mihlo v příšeří okolí, když jsem se procházel tam, kde mě nebylo téměř vidět. A pak se mezi stromky kousek od mýtiny prodral sotva slyšitelný šelest. Skrčil jsem se a nyní mě nebylo vidět vůbec. Připravil jsem se ke skoku, natěšený si hned poránu provětrat kožíšek. Třeba to bude i něco k snídani. Vytasil jsem drápky a...skočil.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Efi Efi | 19. května 2014 v 14:25 | Reagovat

Jak jsem psala, moc se na PC nedostanu, možná zítra-pozítří bych mohla zase začít psát a tak dál...
Dobře - je to úžasný! Percy bude také kočka, že jo? Nebo spíš kocour. Hádám, že skočí na Miu. Když jde lesem... Na Niky (sorry za ty přezdívky :-D) asi ne, když je tak "hlučná". Ještě tam dej nějakou akci. A ne, že zas na konci zabiješ nějakou mojí oblíbenou postavu!

2 Hermi Hermi | 19. května 2014 v 20:07 | Reagovat

Alespoň, že tak! Já uvidim, ale zítra se na comp asi taky nedostanu...A...jo, Percy je kocour...A ohledně oblíbené postavy a její smrti - VY JSTE SE SNAD S TOU PÁJOU SPIKLY! Mluvíte úplně stejně! A - ne, neboj, pokusim se tvoji "Niky" nezabít...

3 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 25. září 2014 v 18:47 | Reagovat

Další mluvící kočka! Úžasné! Čím více mluvících koček, tím lépe! Tedy..ehm...toho si prosím nevšímej...
Nicol mám také ráda, ale mojí nejoblíbenější postavou je rozhodně Mia. Že jí neplánuješ zabít, viď že ne?

4 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 16. října 2014 v 14:29 | Reagovat

Mia zemřít nesmí, nesmí, nesmí! Je úžasně arogantní, a to na postavách miluji.
Jinak, rozbila jsi celý můj jeden názor, a to, že nemám ráda rychlé střídaní pohledů. Tady mi to ale trochu nevadí.
Mimochodem, Percy se zachoval jako úplný blbec. :-)
Úžasná kapitola, moc se těším, až si přečtu další!

5 Mimulus Mimulus | Web | 22. června 2015 v 23:37 | Reagovat

čsob půjčka bez doložení příjmů :-(

6 meddling meddling | Web | 27. září 2016 v 15:32 | Reagovat

pujcka do 10 min O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama