Meska, 2. kapitola

24. května 2014 v 18:48 | Hermi, Efi |  Meska
Takže...začala jsem tak nějak přepisovat Mesku, aby to znělo tak..(alespoň trochu) méně bláznivě, ale moc se mi to nedaří...no...posuďte sami...tady je další kapitola...a pokud to nechcete číst, tak dejte vědět do komentářů...i když to chcete číst, tak napište svůj názor do komentů, za každý příspěvek a názor jsem ráda...tak...tady je druhá kapitola, už přepsaná...:D

P.S.: Máme konečně nový banner...

Hermi:

Pondělí, 29. 4.


A protože deník se jmenuje deník od toho, že se píše denně, jsem tu zase já, Hermiona Volejová. (Fuj, musim si odvyknout furt všude říkat svoje jméno, jinak mě to jednou zabije a skončim jako Efoxtra!) Stýskalo se vám? Je fakt, že o víkendu jsem nepsala, ale to bude tím, že jsem prostě byla až moc zaneprázdněná…
Dneska Vám chci povědět, jak jsem vůbec přišla na tuhle školu. Na Mesku. (Vysvětlím: M.E.S.-E.K.= Monster Elementary school Efox Krásné.-Říkáme prostě "meska".)

Bylo to (možná se budete divit) ještě v pátek ráno. (Mimochodem, Efoxtra o tom blábolí celou dobu a rozhlašuje to po celý škole… Možná, že už se Vám to taky snažila vnutit…)

Přišla jsem do třídy a paní učitelka mi řekla, ať se posadím vedle nějakýho kluka. (ukázala na něj) Docela jsem to zvládla. S tímhle už jsem měla trochu zkušenosti… …A ostatně (naštěstí) snad nebyl ještě zdaleka nejhorší. (V porovnání se Srporukým Srpem…). A paní učitelka řekla:

"Dneska máme projekt "Poznání sama sebe", a tak bude nová žákyně pracovat s vámi. Vy se dozvíte něco nového o ní a ona zase něco o vás," což mě rozhodně ani v nejmenším nepotěšilo. Zvláště vzhledem k mému jménu.

Ale je jedna věc, kterou Sáruli Winxuli nikdy nezapomenu. Najednou se začala chichotat:

"Ona ji posadila vedle obludy, hihihi…" Byla to v jistém smyslu pravda, ale ta obluda nebyla vlastně zas tak moc "obludná". Dobře, jdu s pravdou ven. Ten kluk se jmenuje Pillárobluda… No a? No tak sedim s obludou, no. Jo a ještě jedna taková drobnost, kterou je dobré vědět - všichni kluci (včetně Obludy) jsou bezhlavě zamilovaní do Sárulky. Čím to jenom je?

Ale zpět k tématu, jen si poslechněte, co bylo dál…:

Musela jsem se představit, jenže jsem ještě nikomu o přestávce neřekla, jak se jmenuju, takže myslim, že to byl pro ně trochu šok… Přišla jsem před tabuli a řekla pár věcí o sobě. Zakončila jsem to tím, že jsem řekla, jak se jmenuju, tedy Hermiona Volejová.

Tu třída propukla v neuvěřitelný smích (To se dalo čekat. S mojí smůlou na jména…) Měli jste vidět, co dělali! Například Efoxtra se přestala ovládat a smíchy proletěla podlahou o patro níž. Sárule se malovala (líčila), Aňule se nabíjela o hodině a učitelka jí nic neřekla!!!

Asi proto, že se sama smála, jako pominutá. (Říkám si, to se směje ta pravá. Sama má křestní jméno Hermiona, Hermiona Kořeněná. Dost divný, žejo.

No, co se dá dělat, asi se smála tomu mýmu hloupýmu příjmení…) Nindžik rozmlátila nejenom svojí lavici, ale i všechna okna v učebně, Puding se smíchy propad za tou gebící se duchajznou Efoxtrou. (Měl ji zalehnout a byl by svatej pokoj!) To jsem se zas musela smát já. Adamovi-Ohnivýmu Smradamovi (to jméno mu taky moc nezávidim, ale na rozdíl od jiných si ho vybral víceméně sám.) tak tomu vzplanula lavice a nevím, co ještě…

Každopádně to byla óóóhromná legrace! (to bylo ironicky, takže nebyla!) Ha, ha!!! Jestli mi to vadilo? Jistěže mi to vadilo! Rozhodla jsem se udělat ve svém životě radikální změnu.

Prostě jsem zašla do kabinetu na vaření (jak já tomu říkám) srágor (srágora = lektvar) a zároveň skladu na přísady (prosím, ať tohle nečte nikdo z učitelů! To poslední, co potřebuju je vyhazov ze školy, do který jsem právě přišla!) Několika lehkýma kouzlama jsem oklamala strážné a sebrala, co mi přišlo pod ruku.

Chtěla jsem vyzkoušet matriku, jak mi o ní tenkrát někdo říkal, srágoru na změnu jména.

Pak jsem zašla na holčičí záchodky. Naštěstí tam nikdo nechodí, protože, jak jsem slyšela, tak si tam Efoxtra údajně čas od času trochu zastraší (ačkoliv ona sama to zapírá.)… To se mi teď hodilo.

Všechny přísady jsem tam donesla a kompletně všechny jsem je slátala dohromady… Řekla jsem si, že něco z toho vzejít musí. A taky vzešlo, jenže jsem neměla skoro vůbec žádné tušení, jak se taková matriková srágora vlastně vaří. Byl to spíš takový hokus-pokus.

V kotlíku to zatím jen slibně bublalo, když tu jsem najednou uslyšela podivný zvuky… (Strašně jsem se lekla! Hádejte, kdo to byl!)

Popravdě řečeno bych to strašení té Efoxtře klidně zbaštila, kdyby najednou nevyletěla z kabinky, kotlík nevybuchnul a nepostříkal ji celou zeleným slizem. Začala jsem se smát na celé kolo! A víte, co na tom všem bylo ze všeho nejlepší? Že ten sliz nešel dolů!!! To jsem se nasmála!!!!!!!!!! :D A víte, co ještě? Ona ani neproletěla zdí, protože ta "matrika" neprošla skrs!!!

Škoda jen, že už si nepamatuju, co všechno jsem do toho dala… Umíchala bych to znova. Myslím, že pár lidem by se to dost hodilo. Ikdyž…, jak tak přemýšlím…, radši ne. Mohla by to Efoxtra použít na mě.

Jinak Efoxtra byla u doktora a ten jí řekl, že to zítra sleze, což mě v jistém smyslu naštvalo, ale tomu nemůžete rozumět…

A když jsem Efoxtru viděla dneska naposledy, už byla zase vygebená, jak lázeňská veverka… No jo, co se dá dělat… …svět je krutej a krajně nespravedlivej!

Jo, ještě jedna věc. Závidim Efoxtře, že má tu dietu, aby skrz ní nepropadávalo jídlo. Ve školní jídelně vařej takový -nebudusevyjadřovat-, že už jim to nežerou ani prasata!!! viz. Prasečík (spolužák).(P.S.: A to, že na ní (na Foxtru) brácha křičí "Slimáku" je absolutně JEJÍ problém, kterým se já nehodlám dále zabývat!-Taky už vám o tom říkala?)Efi:


Pondělí, 29. 4.Tak, jsem tu zas já. Měla bych tu být, protože deníky se píší denně. Nebo ne? Ale jistá si nejsem, na tyhle věci je lepší Hermi…

Ach, dnes je tááák nádherný den… Zdá se, že již celá škola ví vše o tom incedentu s 'Hermionou Volejovou'… Mám postaráno o zábavu na celý týden… A asi jsem si sem už napsala podrobnosti… Tak čím zaplním dnešní stránku? Oh... Už vím... Napíši sem to, za co Hermiajznu nenávidím…

Hermi si prý chtěla "údajně" změnit jméno (copak nezná matriky?!) a něco chtěla usrágorit... Nevím co, ale nějakej blivajz. A vařila to zrovna na mém plácku, na dívčích záchodcích (kam moc lidí poslední dobou nechodí... Čím to je?!) a chtěla jsem ji pořádně vystrašit. Tak jsem se připravila, navodila atmosféru a vyletěla z kabinky... A co se stalo? Proč mi to nevyšlo? Protože ten její "nápoj" vytryskl! Na koho?! Na mne! Zelenej blivajz! (Ani bych se nedivila, kdyby to udělala schválně!) Tak jsem šla do "své" kabinky a hledala tu pravou mastičku. Byla tam "Mast proti Duším uhrům", "Dezinfekce pro duchy", "Mast na popáleniny", "Odličování"... Zkusila jsem to "Odličování" - nic. "Dezinfekce" - nic. Zkusila jsem další - nic! Nešlo to dolů! Jestě jsem zkusila "Duší hebké ubrousky" a - nic...!!! Co na to Hermi? Válela se smíchy! Málem se udusila! Nejradši bych jí udělala to samý! Tak sem na ni vyplázla jazyk a letěla za školním ošetřovatelem. Ten řekl, že by to zítra mělo slézt...

Ale ZÍTRA! Až zítra!!! Ani Hermi nebyla nijak nadšená. Ale z jiného důvodu... Ta by byla nejraději, kdyby doktor řekl, že to nesleze! Proč, to se nedá pochopit… To je… Mezi mnou a Hermiajznou… Se kterou si to ještě vyřídím!!!

Nu co... Já si spravedlnost vybojuji… I kdyby mne mělo stát život (což naštěstí nebude, protože jsem mrtvá…). Dnes si zkusím zase užívat… Posmrtného života… Adios!(P.S.: A kvuli tobě, Hermi, na mě brácha křičí "slimáku"!!! Jen počkej ve škole!!!)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Efi Efi | 26. května 2014 v 14:25 | Reagovat

A to s tím slimákem je pravda! Já mu to totiž četla. Ale naštěstí už ho to přešlo... :-D

2 Katerííína Katerííína | E-mail | Web | 26. května 2014 v 17:33 | Reagovat

To je fakt dost dobrý! ;)

3 Anachíné Anachíné | Web | 27. května 2014 v 7:12 | Reagovat

Yup, to je dobrý! :D A peknej banner!

4 Hermi Hermi | 27. května 2014 v 15:12 | Reagovat

[1]: Aha...fakt?

[2]: Není, je to kravina...ale stejně díky... :-D

5 Hermi Hermi | 27. května 2014 v 15:13 | Reagovat

[3]: Dík...a dík...:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama