Meska - 5. kapitola

4. září 2014 v 16:56 | Hermi, Efi |  Meska
Už dlouho jsem nepřidala další kapitolu Mesky - upozorňuji, že se blížíme ke dvou letem stáří této povídky, takže mi to připadá tak nějak čím dálo tím střelenější. Ale fakt hodně. A navíc to ani není dopsaný. Začínám se za to stydět. Prosím, řekněte mi někdo, že to vypadá alespoň o maličko lépe, než kdyby to psaly pětileté děti! A to se tam ještě nic moc převratného nestalo...to teprve přijde. :D Ale stejně to nikdo nečte...no nic. Stejně je to tady:

Hermi:

Čtvrtek, 2. 5.
Další nová zpráva! Povolali mě na školení do Beďarovic! Jezdím tam někdy, jako do druhý šk
školy. Tahle je jen pro čarodějky a čaroděje. To jsem vám neřekla? Do Bradavic mě nevzali! To neva. Beďarovice jsou taky fajn.
A další nová zpráva… …Mojí sedmiletou sestru vzali do BRADAVIC!
Chápete to?!!! Kvůli ní POSUNULI VĚKOVOU HRANICI!
Víte přece, že do Bradavic se může až od jedenácti let, ne? Mně už je jedenáct a půl a furt mě tam nechtěj vzít! (Dobře, přehánim… …To mi bude až v červnu.) A mojí o čtyři roky mladší ségru tam vemou! Takže teď ji nesnášim zase o něco víc… Ale psst… Efoxtra si myslí, že je to ANDÍLEK!!! A není jediná!!! No, některý lidi prostě nelze pochopit… Jinak Beďarovice jsou (jak už jsem vlastně řekla) taky docela fajn… …Ale štvou mě ty neudělaný přijímačky do Bradavic! Na druhou stranu takhle alespoň nepotkám Harryho Pottera, kerýho jsem nedávno zavrhla. A taky budu moct jít příští rok na gympl. Na Játračku…
Další věc, která je tímto vyřešená je to, že si už nemusim dělat hlavu z Prasečíka… Alespoň další dva dny…
Chcete říct ještě další novinku o mojí ségře? Já Vám ji řeknu: DOKÁZALA SE PŘEJMENOVAT!!!! Původně to byla Barcy, jedna z "TriXek" (z filmu Winx). To docela vysvětluje, proč se s Winxulí vždycky tak nenáviděla… To je celkem jedno. Hlavní je to, že se přejmenovala na Barku Střelenku. (Lenka Střelenka-kamarádka Harryho Pottera-znáte, ne?) Teda… že bych jí to jméno úplně záviděla, to ne, ale alespoň se jí povedlo si ho změnit…
A dokonce ví, co je to podpis! A to je jí teprv sedm!
Prej je to to, jak napíšete VY svoje jméno. Nechápete, proč by to mohli chtít na matrice?
Každopádně se budu tvářit pozitivně a budu se radovat, že pojedu do Beďarovic a alespoň na chvíli si odpočinu od Efoxtry a jejího pálení na záchodcích a podobných rošťáren…
Jsem opravdu zvědavá, jaký to bude v Beďarovicích! Dostala jsem už dřív pokoj č. 503, takže když mi budete chtít napsat dopis, tak adresa je:
Hermiona Volejová
Beďarovice
Pokoj 503
400 01
Mimochodem, Efoxtra mi už na tuhle adresu poslala celý jeden halíř!
Bylo to ten den, co jsme ve škole o slohu probírali "poukázky na prašule".(prašule=prachy=peníze)
Takže, učili jsme se to vyplňovat, proto se to na poště neposílalo. Mohli jsme tam tudíš napsat adresu koho chceme. Dělali jsme dva papíry. Napsala jsem tam dvakrát Nindžika, jenže Efoxtra si ze mě chtěla jako obvykle vystřelit, a tak do prvního papírku napsala Winxulku (to neposlala) a do druhého napsala mojí adresu v Beďarovicích! To by mi ani nevadilo, jenže ještě téhož dne odpoledne to šla POSLAT!!! A já hloupá se pak divila, co mi to přistálo na pokoji č. 503. Kdyby to byly alespoň pořádný prachy, ale ona mi poslala jeden HALÍŘ!!! Ani na padesátník se nezmohla! A hádejte, co! Doteď ho chce po mně vrátit!!! Ať si trhne!
Tohle je prostě a jednoduše jedna z mnoha srandiček, které jí nikdy v životě nezapomenu.


(Tak se pak nedivte, že jí z Beďarovic nepošlu ani jeden dopis nebo pohled!)Efi:


Čtvrtek, 2. 5.

Půjde Hermi na gymnázium na Játračku či zůstane v Beďarovicích? Nebo tady? Hm… To těžko… A pár nových zpráv: Hermi jede na školení do Beďarovic (koho budu škádlit?). Její sestra se přejmenovala z Bárcy Volejové na Bárku Střelenku (palec nahoru!) a jede do Bradavic (snad to na toho andílka nebude moc těžké?)! Kvůli ní posunuli věkovou hranici! Hermi musí být šííííleně naštvaná… Nechápu, proč Hermi nemá svou sestřičku ráda! Takového andílka!

Vím, co si Hermi myslela, když jí to oznámili - určitě něco jako: "Bezva, budu bez Efoxtry!", "Nemusím si dělat hlavu z Prasečíka…" Jojo… Hm… Když nad tím teď přemýšlím… Musí být Barcy - teď tedy Bárka - chytřejší, lepší… Jak to říci… Ona je za Hermi tak… O čtyři roky a dostala se do Bradavic! Dokázala se přejmenovat (Hermi se prý nepřejmenovala kvůli "podpisu"! Chápete to? Tedy jestli mám správné zdroje…), svým… Hm… "Šarmem" leckoho okouzlí a nemá smůlu na obludy. (Že, Hermi?) A dostala se mi i adresa na Beďarovice… Je to nějak: Beďarovice - 503 - 400 01… Pardon, pokoj 503. Takže jsem neváhala a milované Hermionce poslala podací lístek s celým jedním halířem! To je boháč, co? (boháč - bohatý člověk) A teď - odkud mám halíře... Myslím, že každý ví, že jsem duch... Kdybych to počítala, bylo by mi… Já nevím, okolo dvaaosmdesáti (82) let. A rodiče mi dali halíře, se kterými dřív platili. Tak je rozdávám, pro zábavu. Ale z naší třídy (krom Hermi) je má už každý. Tak proč jí neposlat kapesné? Ale byla to jen taková zkouška, jestli to funguje, tak jsem ty peníze chtěla vrátit. Jistěže mi je nevrátila! Že já jí vůbec něco posílala!

A taky mi už nic na oplátku neposlala. Čekala jsem marně.

I když, co kdyby mi poslala třeba nějaké kouzlo… Nebo další "matriku"…Ummm… Matrika, její sestra, Beďarovice… Bezva věci k posmívání. Tak já jdu, je večeře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Élissabette (aneb Efi, aby ji nikdo nepoznal) Élissabette (aneb Efi, aby ji nikdo nepoznal) | 4. září 2014 v 17:45 | Reagovat

"Já už to říkala!*" zatrylkovala vesele s nechutně potěšeným výrazem ve tváři, který měl dokázat světu, že měla jako vždycky pravdu. A potom vstala od toho starého, tmavě modrého křápu, u kterého seděla a s neskrývanou zlomyslností a pýchou si šla uvařit horkou čokoládu...

*Ano, říkala. A KOLIKRÁT. Ale její nejsladší a nejmilejší nejlepší kamarádka jí nebyla s to poslechnout. Kdo by poslouchal kudrnatého a pihatého** fakana?
** I když to (prakticky vzato) nejsou pihy, ale mateřská znaménka...

2 Hermi Hermi | Web | 4. září 2014 v 18:52 | Reagovat

[1]: Efi znělo líp.
A...co jsi říkala? Že to je trapný? No...já myslela tu svoji část...ta tvoje je boží.

3 Hermi Hermi | Web | 4. září 2014 v 18:53 | Reagovat

[1]: Efi znělo líp.
A...co jsi říkala? Že to je trapný? No...já myslela tu svoji část...ta tvoje je boží.

4 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 12. září 2014 v 21:09 | Reagovat

Teď jsem dočetla všechny kapitoly Mesky a je to vážně zajímavé! Taková parodie na Harryho Pottera a Monster High, že? Opravdu mě to baví!
S Karin taky píšeme pár společných povídek a dopadá to podobně :)Hodně se u toho nasmějeme a skoro vždycky se hádáme tak, že naše hlasitost pokoří nejednu policejní houkačku :)
P.S.: A s tou parodií to neměla být urážka...

5 Hermi Hermi | Web | 13. září 2014 v 11:05 | Reagovat

[4]: Jo, tak nějak. Původně jsme se snažily, aby to nevypadalo, jako Harry Potter nebo Monster high, ale teď zpětně vidím, že ta snaha byla na nic. :-D Ale alespoň je to docela sranda...a to se to ještě vůbec nerozjelo! To teprve začne! Jenže Efi nechce dopsat posledních asi...pět kapitol? Já už dopsala všechny...Teď ještě přesvědčit Efinu... :-?

6 Anachíné Anachíné | Web | 13. září 2014 v 13:29 | Reagovat

Jaj, to je dobré!
Beďarovice? Bradavice? Dobrý. :D Monster High jsem četla asi před rokem, nepatří mezi moje nejoblíbenější knížky, ale budiž. Ale tohle je dobré. :D Sice je poznat, že jste to psaly dřív, ale líbí se mi to.
Dofám, že se tu brzo objeví nová kapitola.
P.S.: Máte hezký banner. To jsou dvě hlavní hrdinky? :D Doufám, že ás to neurazí, ale co je duch a co je čarodějnice? :D

7 Hermi Hermi | 14. září 2014 v 14:17 | Reagovat

[6]: Děkujeme. Je to dost střelený, no... A máme to dopsané tak asi do...deváté kapitoly? Zbytek máme jen z mého pohledu. Ale klidně můžu zveřejňovat, co už máme, když tě to baví. A-díky. Ten banner dělala Efi. A, jo. To jsme my. Já jsem ta víc vlevo...myslím...XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama