Modrá jako safír - recenze

26. září 2014 v 13:00 | Hermi |  Recenze
Název: Modrá jako safír
Autor(ka): Kerstin Gierová
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Série: Láska nezná čas (Drahokamy)
Díl: Druhý
Počet stránek: 350
Anotace: Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo jak se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu, jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!

Gwendolyn se zamilovala do svého společníka v cestování časem, Gideona de Villierse. Není ale vůbec jisté, jestli taky on miluje ji a Gwendolyn stále uvažuje, jestli může mít také rád její namyšlenou sestřenici Charlotte. Na to ale není příliš čas, protože Gwendolyn se musí připravovat na další setkání s hrabětem Saint Germainem v minulosti. A protože se předpokládalo, že na místě Gwendolyn bude její sestřenka Charlotte, Gwenny neví vůbec nic o tom, kdo v osmnáctém století obléhal Gibraltar,jak se tančí menuet, nebo jak správně drží vějíř. Do toho musí ještě pravidelně elapsovat - přenést se strojem času do minulosti, aby vypotřebovala svou denní dávku přemisťování časem a během dne se nekontrolovaně nepřenášela. A k tomu všemu ještě ona a její nejlepší kamarádka Leslie pátrají na vlastní pěst a snaží se získat více informací. Když se ale Gideon začne chovat podivně, je jasné, že něco tuší. A Gwendolyn se po malém soaré musí přichystat ještě na něco mnohem horšího, na velký ples v osmnáctém století...

Gwenny se teď musí naučit, jak se chovat v minulosti. Všechno, co se kdy v té době stalo, jak se dámy chovaly, jak se držel vějíř (došli k názoru, že Gwenny vějíř nepotřebuje, protože by se s ním stejně do konce života nenaučila zacházet), jak se tančil menuet, atd... A to všechno proto, že hrabě Saint Germain nařídil, že chce Gwendolyn blíže poznat, a že se má v doprovodu Gideona v daný den dostavit na soaré a několik dní potom na skutečný ples. Gwenny má co dělat, aby to všechno včas zvládla. Ale má na to Xemeriuse. Gwenny totiž odmalička vidí duchy a Xemerius je duch chrliče. Tedy, on sám neustále tvrdí, že je démon, ale jisté je, že toho ví mnohem více, než Gwendolyn a některé z řečí, které stále vede jsou nejen pravdivé, ale často i vtipné. Prostě Xemerius je úžasná postava, bez které by se kniha neobešla.
A potom nastane den soaré. Nebudu spoilerovat, jen řeknu, že to Gwenny víceméně přežije v pořádku. XD A musí se začít chystat na ples.

Tahle kniha se mi líbila možná ještě více, než první díl, i když ten byl také úžasný. Vlastně u všech tří dílů jsem pravidelně dostávala výtlemy a všechny tři byly napínavé. Jediné, co, tak už mi trošku splynuly dohromady, takže pracně vzpomínám, co bylo v tomto díle, a co až ve třetím. No nic, soaré bylo skoro určitě ještě v tomto díle a ples na sto procent ve trojce. Hm...No nic. Co dodat? Prostě senzační knížka a dala bych jí (stejně jako prvnímu dílu) pět z pěti hvězdiček, jenže kde jsou hvězdičky? V tahu! Já tu Efinu zastřelím! Jisté ale je, že hvězdičky nemáme, takže dávám zatím jen pět z pěti bodů:

5/5

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Efi Efi | Web | 26. září 2014 v 13:04 | Reagovat

Nezastřelíš. Sama jsi říkala, že se neuvidíme! :33 :"(
Hezká, recenze, až půjdu do knihovny (kam půjdu, až dočtu knihu Dráculův švagr) musím tyhle tři knížky půjčit!

2 Hermi Hermi | Web | 26. září 2014 v 17:54 | Reagovat

[1]: :-D
Jo, to bys měla! V recenzi na poslední díl mám i nějaký vtipný úryvky. Je to fakt senzační! To si určitě přečti!
(Hele, co všechno máte u vás ve vědecký? Jsou tam i beletrie??)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama