Rudá jako rubín - recenze

20. září 2014 v 12:00 | Hermi |  Recenze

Yep, yep! Moje první recenze! Tak doufám, že se vám bude líbit, a brzy přidám recenze na další díly téhle trilogie.

Název: Rudá jako rubín
Autor(ka): Kerstin Gierová
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Série: Láska nezná čas (Drahokamy)
Díl: první
Počet stráek: 335


Anotace: Žít v rodině, která je samé tajemství není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.

Gwendolyn Shepherdová žije v rodině, která má neskutečně mnoho tajemství a Gwenny většině z nich vůbec nerozumí. Ví jen něco málo o tom, že její sestřenice Charlotte bude moci, až dosáhne věku šestnácti let, cestovat časem. Nositel tzv. časocestovacího genu se obvykle poprvé přenese časem někdy po dosažení šestnáctého roku věku a pokud nechce několikrát denně nekontrolovatelně skákat v čase do různých dob, musí praidelně "elapsovat" - přenést se pomocí "Chronografu", stroje času, do nějaké klidné minulosti a tam strávit třeba čtyři hodiny v kuse. Cituji z knihy: Nekontrolovaná cesta časem se zpravidla ohlašuje pocitem závratě v hlavě, žaludku a/nebo nohou několik minut, někdy také hodin, nebo dokonce dní dopředu. Mnozí nositelé genu vypovídali také o bolestech hlavy.
První skok v čase - nazývaný též iniciační skok - se zpravidla odehrává mezi 16. a 17. rokem věku nositele genu.
Gwendolyn své závratě a bolesti hlavy připisuje spíše přepracování, než cestování časem, protože celá rodina ví, že díky datu jejího narození zdědila gen Charlotte. Gwendolyn se narodila o den později. Když se ale Gwenny přenese časem, vyjde najevo, že to ona zdědila gen, a ne Charlotte. Gwendolyn se dostává do společnsti Strážců a potkává Gideona, dalšího cestovatele časem. A od té doby je všechno čím dál tím zamotanější...

Na tuhle knížku jsem se naprosto strašně těšila, protože jsem četla "První stříbrnou knihu snů" od té stejné autorky a prostě jsem se od ní nemohla odtrhnout. Jen napjatě čekám na další díl. A proto jsem si chtěla přečíst tuhle sérii, která vypadala taky moc pěkně. U tohoto dílu (jako u spousty knih) trochu mate anotace - konkrétně takové to "Zbývá jí ještě zjistit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem." A proč je to matoucí? Protože když se řekne, že se zamiluje napříč časem, člověk si představí, že se zamiluje do někoho, kdo žil v minulosti, ale ona se zamiluje do Gideona, který žije ve stejné době, jako ona, ale také cestuje časem. To mi tedy přšlo trochu nedomyšlené, ale jinak není knize téměř co vytknout. Nebyl tam žádný dlouhý rozjezd, už od první stránky to bylo tak napínavé, že jsem to přečetla za jediný den. Navíc to bylo úžasně vtipné. Občas jsem musela na chvíli přestat číst, pořádně se vysmát a pak až pokračovat, protože tohle bylo opravdu úžasné! Také je knížka docela složitá na pochopení a na konci se stejně žádná z otázek pořádně nevysvětlí. Na to si musí čtenář počkat až na konec třetího dílu. Když totiž zodpovíte jednu otázku, objeví se několik dalších a přeci jen, cestování časem je docela složité téma. Ale autorka to zvládla naprosto perfektně a je na čtenářích, jestli všechno správně pochopí, nebo ne. Knihu rozhodně všem vřele doporučuji. Byla napínavá a přitom vtipná, prostě naprosto perfektní.

A nastává malý problém - nemáme hvězdičky na hodnocení - to si vyřiďte s Efinou! Ta je nejdřív měla, pak je někam zahrabala a asi před týdnem mi napsala mail: "Mám je!" A poslala mi je jako přílohu. Výsledek je, že ty hvězdičky nemáme ani jedna, takže než je najdeme, tak budu dávat body:

5/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady Cathy Lady Cathy | 21. září 2014 v 16:18 | Reagovat

Tuhle knížku jsem taky četla. Přečetla jsem už všechny díly. Byly skvělé!

2 Hermi Hermi | Web | 21. září 2014 v 19:49 | Reagovat

[1]: Yep! Já už taky přečetla všechny. Souhlasím s tebou. :-D

3 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 21. září 2014 v 19:52 | Reagovat

Krásná recenze a určitě moc krásná knížka, ještě jsem ji nečetla, ale plánuji si ji přečíst.

4 Hermi Hermi | Web | 21. září 2014 v 21:03 | Reagovat

[3]: Vřele doporučuji! XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama